Hírek : Autóbuszos zarándoklat Veszprém megyébe |
Autóbuszos zarándoklat Veszprém megyébe
Simonits Ádám 2020.09.25. 07:05
Egyesületünk a 2020-as esztendőben is megszervezte autóbuszos kirándulását, melynek keretein belül szeptember 17-18-án a Veszprém megyébe, illetve a Balaton-felvidékre látogattunk. A járványhelyzetre való tekintettel igyekeztünk kellő óvatossággal és körültekintéssel lenni egymásra és a könyezetünkre, így kerestük fel Tapolca, Nagyvázsony, Óbudavár, Tihany, Veszprém, illetve Zirc látnivalóit. Zarándoklatunk lelki vezetője az augusztusi dispocíziók során káplánként Körmendre kerülő Kaszás Csaba atya volt.
Fotók
Kirándulásunk első állomása Tapolcára vezetett, ahol körbesétáltuk a Malom-tavat, illetve megtekintettük az elmúlt években felújításon átesett régi vízimalmot. Ezt követően 9 órakor szentmisén vettünk részt a tapolcai Nagyboldogasszony-templomban, melyet Csaba atya mutatott be. Az istentisztelet után Nagyvázsony felé vettük az irányt, ahol a Kinizsi-várat vettük szemügyre - a folyamatban lévő felújítási munkálatok miatt csupán távolabbról -, az egykori Szent Mihály pálos kolostor romjait viszont testközelből is megcsodálhattuk. A nagyvázsonyi ebédet követően Óbudavárra buszoztunk, ahol a Schönstatti családmozgalom kápolnáját kerestük fel, valamint a házaspárok útját is megnéztük. A kápolnához egyesületünk több szállal is kötődik, ugyanis egyrészt a szentélyben található kereszt annak az Ozsvári Csaba ötvösművésznek az alkotása, aki a plébániatemplomunk számára is készített ereklyetartókat, valamint kelyheket; másrészről a kápolna melletti emlékfán megtalálható egyik kolping társunk - aki maga szintén a Schönstatt mozgalom tagja - elhunyt gyermekének emléktáblája is. A délután hátralévő részében Tihanyt vettük célba, ahol idegenvezető kíséretében tekintettük meg a bencés apátság templomát a hozzátartozó múzeummal, az altemplomot, I. András király sírját, valamint az apátság alapító oklevélének másolatát. Estére visszatértünk Veszprémbe, ahol megvacsoráztunk és elfoglaltuk szálláshelyünket az Érseki Hittudományi Főiskola kollégiumában.
Másnap reggel kilenc órakor újfent szentmisén vettünk részt a veszprémi Magyarok Nagyasszony templomban, amelyet követően rövid történeti áttekintésben részesültünk a helyi plébános atyától. Ezután két csoportban, idegenvezetés mellett sétáltuk be és néztük meg a belváros jeles épületeit, mint a Városházát, a Megyeházát, a Színházat, a Pósaházat, a Tűztornyot, a Hősök kapuját, Szent Mihály szobrát, illetve a Szent Mihály bazilikát; továbbá az Érseki Palotát, a Piarista és Ferences templomokat, a Gizella kápolnát, valamint Szent István és Gizella királyné szobrát. A Gizella királyné kilátó bástyájáról pedig egész Veszprém panorámáját és a Viaduktot is megcsodálhattuk. Az ebédünket már Nemesvámoson fogyasztottuk el, majd az utunk Zircre vezetett tovább, ahol a ciszterci apátsági templomot szintén a helyi plébános révén ismerhettük meg közelebbről, aki humoros anekdotákkal is megfűszerezte az ismertetőjét. A kirándulás zárásaként még az apátsághoz tartozó arborétumban lehetőségünk nyílt egy sétára, majd ezt követően lelkiekben feltöltődve, jó néhány élménnyel gazdagabban tértünk vissza Körmendre.
|