Hírek : Feltámadási menet Körmenden 2010 |
Feltámadási menet Körmenden 2010
Nagy L. 2010.04.09. 22:05
2010. április 7-én a Feltámadási menet Körmendre ért.
Az Árpád-kori szárnyaskereszt jelkép mását a Batthyány templomban fogadtuk.
Sűrű programja volt a körmendi híveknek 2010. április 7-én. Szinte még véget sem ért a II. János Pál pápára való megemlékezés, amikor a városba érkezett az ún. „Feltámadási menet”. A nemzeti zarándoklat a tihanyi és a zamárdi egyházközség kezdeményezésére a 2004. évi kettős állampolgárságról szóló népszavazás kudarca után, 2005-ben indult útjára első ízben azért, hogy hirdesse a Feltámadott Krisztussal való szövetségünket, s nemzeti újjászületésünk tiszta vágyát – a kettőt egységbe fogva és egyszerre.
A mintegy 3000 km-es utat megtevő nemzeti zarándoklat húsvéttól pünkösdig tart, s a Balatontól Csíksomlyóig áthalad minden kárpát-medencei utódállam területén. Ezt a távolságot a résztvevő közösségek körülbelül 30-40 km-es szakaszokat vállalva teszik meg. A Feltámadási menet egyik ága Zamárdiból délnyugati irányba indul el, majd a szlovéniai magyaroktól visszafordulva Baranyán s a Délvidéken, majd az Alföldön át a Maros völgyében lép be Erdélybe, s halad Somlyó felé.
A másik ág Tihanyból nyugat felé Burgenland irányába halad, és Sopronnál keletre fordulva a Felvidéket, Észak-Magyarországot, Kárpátalját köti össze Erdéllyel és Csíksomlyóval. A zarándoklat – amelynek szerves része az Árpád-kori motívumú szárnyas kereszt – idei útvonala egy középső ágat is hajtott, amely az ország közepét öleli föl Szatmáron át a Szilágyságig. A nemzeti zarándoklat útvonala, az együvé tartozást jelképezve egy képzeletbeli szívet rajzol a Kárpát-medence területére.
Zalaszentgrót polgármestere kis küldöttséggel hozta a szárnyas keresztet Körmendre, ahol a helyi Kolping család tagjai fogadták azt a Batthyány emléktemplomban. A jelenlévőket Nagy Lajos elnök köszöntötte, s vette át szentmise keretében a szimbólumot, amit a zarándokok Pusztacsatárra visznek majd tovább. Varju Gábor káplán szentbeszédében hangsúlyozta, hogy mennyire fontos lenne a nemzet egységét ily módon is erősíteni.
Bedőcs Gyula
Forrás: Martinus
|